İnönü Bulvarı, Cezayirli Hasan Paşa Cad. Fethiye - Turkiye
0252 614 57 05
info@oteleroglu.com
Rezervasyon Yap
AKTİVİTELER
Eroğlu Otel'de Katılabileceğiniz Aktiviteler

Herkesin bütçesine göre konaklama imkanı olmasından dolayı birçok insanın ilk tatil yeridir Fethiye. Dünyada Yamaç Paraşütünün 12 ay boyunca yapıldığı ve hiç unutulmayan tatil anılarından olduğunu biliyor musunuz? Bu spor sayesinde pek çok insan hayalini ilk kez Ölüdeniz’de gerçekleştirmiştir. Fethiye ve Ölüdeniz birçok yaz aşkların yaşandığı yerdir. İnsanlar yaz aşklarını, doğaya ve güzelliğine aşık olduğu yeri hiç unutur mu? Alternatif tatil arayanlar için ise biçilmiş kaftandır Fethiye. Doğada bu güne kadar yapmadığınız sporlarla burada tanışır birçok insan; kimisi Yamaç Paraşütü yapar Ölüdeniz’de adrenalini doyasıya yaşamak için,  balıkların Dünyasına misafir olur Su altı güzelliklerini yakından görmek için, kimisi tatilin suyunu çıkartmak için katılır. Jeep Safariye, kimisi de korkusuna ve sağlığına yenik düşerek tercih eder üzerinde uçuşan rengarenk paraşütleri ve doğayı izlemeyi. Tarihin büyüsüne bir daha kapılırsınız Kayaköy’de ve nasıl aşık olduğunuzu anlamaya çalışırsınız. Saklıkent kanyonunun güzelliğinde. Akşam yemeğinin vazgeçilmezidir. Balık pazarı, her daim buradadır diline bir şarkı işte bu yüzdendir ki kimsenin görmeden gitmediği yerlerin başında gelmiştir balık pazarı. Gündüzleri sakindir Hisarönü mekanları gecenin ilerleyen saatlerinde dolar barlar çılgınca eğlenmeye gelen insanlarla  ve güneşe merhaba dersiniz zamanın nasıl geçtiğini anlamadan. İşte bu yüzdendir ki kime Fethiye’den bahset desek herkes kendince güzel yanlarını anlatmaya çalışır ama sığdıramaz gelip görmenizi tavsiye ederiz Fethiye’yi.

GEZİLECEK YERLER

Gezilecek Yerler - Ölüdeniz
ÖLÜDENİZ: Fethiye’ye yaklaşık 12 km uzaklıktadır. Turkuaz rengi denizi ve mavi bayraklı plajıyla Dünya’nın en güzel on kumsalından biridir. 12 ay boyunca yaz kış demeden Babadağ dan kalkış yapan Yamaç Paraşütlerini her daim gökyüzünde görebilirsiniz.

Gezilecek Yerler - Kelebekler Vadisi
KELEBEKLER VADİSİ: Sırtını Babadağ’a dayanmış sarp kayalıklarla çevrili vadi 80 den fazla kelebek türüne ve kaplan kelebeğine sahipliği yapmaktadır.Yamaç paraşütü pilotlarına ile yolcularına seyir zevki vermektedir. Vadiye ulaşım Ölüdeniz’den hareket eden teknelerle veya özel olarak kiralayacağınız hız teknesi (speedboat) yapılmaktadır.

Gezilecek Yerler - Kabak Koyu
KABAK KOYU: Fethiye’ye yaklaşık 28 km uzaklıktadır. Likya yürüyüş yolu üzerinde bulunan koy şehir gürültüsünden kaçıp doğayla baş başa tatil yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Muhteşem manzarası bulunan Kabak koyu plajı ve kamplarıyla anılmaktadır.

Gezilecek Yerler - Kayaköy
KAYAKÖY: Fethiye’ye yaklaşık 13 km uzaklıktadır. Kuruluşu hakkında tam bir bilgiye sahip olunmasa da Kayaköy (Levissi) Türk-Yunan mübadelesinin anısını yaşatmaktadır. Likya döneminde Karmylassosadıyla’da anılan köyde birçok ev, kilise, şapel, okul bulunmaktadır. Köyün denize açılan kapısı konumunda ise Gemiler koyu ile karşısındaki StNicholas adası bölgedeki diğer tarihi yerlerdir.

Gezilecek Yerler - Çalış Plajı
ÇALIŞ PLAJI: Fethiye’ye yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Deniz yoluyla gitmek isteyenler ise Fethiye kordondan hareket eden dolmuş tekneleri tercih edebilir. CarettaCaretta cinsi kablumbaların yaşam ve yumurtlama alanıdır. Fethiye’de gün batımının en güzel görüldüğü yer olması ise burası için ayrı bir fark yaratmaktadır.

Gezilecek Yerler - Paspatur
PASPATUR ÇARŞISI: Likyalılar’ın en önemli ticaret merkezi olan turistik çarşı tarihi binalarıyla hizmet vermektedir. Günümüzde hala yöresel mimarin örneklerini bu çarşıda görebilirsiniz. Bu çarşıda yapacağınız alışveriş ve gezinti sonrası balık pazarına uğrayarak Fethiye’nin lezzetli balıklarından yiyebilirsin.

Gezilecek Yerler - Telmossos Antik Mezar
TELMOSSOS ANTİK TİYATROSU: Roma döneminde inşa edilen tiyatro Bizans döneminde’de arena 5000 kişilik olduğu tahmin ediliyor.

Gezilecek Yerler - Tlos
TLOS: Fethiye’ye yaklaşık 45 km uzaklıktadır. Likya Federe Birliğinin spor merkezidir. Uçan at Pegasus ile ünlenen Bellaforonte’nin yaşadığı kent olarak ta bilinir. Sıcak yaz günlerinde insanların en vazgeçilmez yerlerinden Tlos’da yemek yiyebileceğiniz restaurant bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler - Patara
PATARA: Fethiye’ye yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Likyalılar’ın en önemli ticaret limanı olduğu bilinmektedir. Yıllarca kumlar altında bulunan kalıntılar devam eden kazılarla gün ışığına çıkarılmaktadır. İncecik kumu bulunan 18 km lik plaj Türkiye’nin en uzun plajları arasında yer almaktadır.

Gezilecek Yerler - Dalyan
DALYAN: Fethiye’ye yaklaşık 60 km uzaklıktadır. 180’den fazla kuş türüne ve balık topluluklarına ev sahipliği yapmaktadır. Teknelerle başlayan yolculuk kıvrım kıvrım sazlıkların arasından devam ederek İz tuzu plajına varmaktadır. İz tuzu plajının bir tarafı denize diğer tarafı ise göle bakması plajının önemini artırmaktadır. Plaj koruma altında olan Türkiye’nin ender plajlarından dır. Koruma altında olan plaj CarettaCaretta cinsi kaplumbaların yumurta bıraktığı diğer noktadır. Ülkemizde belli yerlerde yaşayan Mavi Yengeçler’de Dalyanda bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler - Üzümlü
ÜZÜMLÜ: Fethiye’ye yaklaşık 23 km uzaklıktadır. Günümüzde Kadyanda antik kentinin geleneksel mimari dokusu hala korunmaktadır. 15O Yıllık ahşap tezgahlarda dokunan dastar ve ev yapımı şarap ile daha çok adını duyurmayı başarmıştır.

FETHİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ


Dünyada 2000 metreden atlayıp plaja inebildiğiniz tek yer olan Fethiye Yamaç Paraşütü nde size eşsiz bir uçuş deneyim sunmaktadır.

45 dakikalık bir araç yolculuğundan sonra babadağın 1700 pistine ulaşıyoruz. Gerekli hazırlıkları tamamlayıp en iyi rüzgarı aldıktan sonra uçuşa geçiyoruz. 30 dakikalık uçuştan sonra dünyadaki bir cennet parçası Ölüdeniz plajına iniyoruz.

JEEP SAFARİ

TLOS:  Yaklaşık 4000 senelik bir geçmişe sahip olan şehir 4 ayrı imparatorluğun izlerini hala taşımakta. içinde bir çok kaya mezar, bir adet kilise, roma hamamı , antik tiyatro, ve Osmanlılardan kalma birde kale bulunduran şehir ,Likyalılara , Romalılara, Bizanslılara, ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır.

YAKAKÖY:  Yakaköy  soğuk su kaynaklarının çokluğu ve bununla beraber alabalık çiftlikleri ile ünlü.Akdağ  dan eriyen karlar önce yerin altına sonrada doğal yollarla yeryüzüne çıkmaktadır.cennetten bir parça görünümündeki  Yakaköy  görülmeye değer doğal park görünümündeki alabalık çiftlikleriyle ziyaretçilerine kucak acar.

SAKLIKENT: Dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan Saklıkent yaklaşık 1.8 milyon yıl önce deprem ile oluşmuş adeta tanrının Anadolu ya bir armağanı niteliğinde eşsiz bir güzelliğe sahiptir.18 km uzunluğa 600 mt yüksekliğe sahip olan kanyonda safariye katılanlar 1 saat bu güzelliği görme ve tanrının insanlığa aslında ne kadar küçük olduklarını göstermesine fırsat tanırlar.

RAFTİNG: Saklıkent’in  içinden çıkan Karaçay üzerinde 1994’ten beri organize edilen ringoraftingopsiyoneldir. Katılmak isteyen ziyaretçiler önceden rehber ile görüşerek rezervasyonlarını yaptırabilirler.5 yaşından 70 yaşına kadar herkesin katıldığı rafting turu inanılmaz doğası yaklaşık 5 km (30-35 dk) süren parkuru ve profesyonel rehberler eşliğinde yapılır.

ÇAMUR BANYOSU: Saklıkent’ten yağmur vasıtasıyla taşınan yüksek mineralli çamur nehir kenarında birikir. Sezon başında şirketimiz iş makineleri ile nehir kenarında doğal bir havuz meydana getirir, çamurun buraya akması sağlanır. Tamamen doğal ve kokusuz çamur vücuda sürülüp 10-15 dk kuruduktan sonra yıkanırken vücudumuzdan ölü hücrelerimizi alır gider. Kesinlikle yan etkisi olmayan çamur banyomuz aynı zamanda çok da eğlenceli geçmektedir.

FETHİYE TEKNE TURU

Tekne Turu her gün Fethiye iskelesinden saat 10:30 da başlıyor. Burada pek çok tur teknesinden birine binip eşsiz deniz ve doğa manzarası eşliğinde pırlanta gibi denize farklı koylardan girebilirsiniz. 12 adalar turunda tekneler Fethiye Körfezinde bulunan adaları dolaşır. Bu adalarda kıyıya yanaşır ve yüzme molası verir. Adaların doğal güzellikleri ve masmavi denizi gezinizi unutulmaz kılar. Teknede öğle yemeği de verilir. İlk Yassıca Adalarda mola verilir. Burası temiz ,güzel ve denizi hemen derinleşmez. Göbün koyunda öğle yemeği verilir.Tersane adası, Bedri Rahmi Koyu, Klopatra Hamamı, Kızıl Ada ve Samanlık koyu uğranılan, gezilen ve yüzülen yerlerdir. Tekne turuna çıkarken yanınıza mutlaka güneş kreminizi alın. Hele bir de teknenin üst katında güneşlenecekseniz tatilinizin geri kalanında eziyet çekmemek için sakın güneş kremini unutmayın. Tekne turlarına yerli turistler kadar yabancılar da yoğun ilgi gösteriyorlar. Tekneler yaz boyunca tıklım tıklım dolu oluyor. Özellikle temmuz-ağustos aylarında tekne turuna katılacaksanız bir gece öncesinden rezervasyon yaptırmakta ve sabah en azından 45 dakika limana erken gelip alt katta güzel bir masaya yerleşmekte fayda var. Tekneler, öğlenleri sakin bir koyda yemek molası veriyorlar.saat 18.30 gibi tekrar limana yanaşıp tur bitiriyoruz.

ÖLÜDENİZ TEKNE TURU

Fantastik kelimesinin yetersiz kaldığı Ölüdeniz koylarında doğa ile geçireceğiniz dakikaları asla unutmayacaksınız.çok eğlenceli bir gün geçireceğinize söz veriyoruz. Eşsiz kelebek cenneti Kelebekler Vadisi, nefes kesici manzarası ile St. Nicholas Adası ve Soğuk Su Koyu demir atacağımız yerlerden sadece bir kaç tanesi. Akdeniz’den beklediğiniz maviliğin çok daha fazlasını bulacaksınız. Akdeniz’in huzur veren doğasında bizimle mavi yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Dünyaca ünlü Ölüdeniz’imizin koylarında zaman geçirmek, bütün bir yılın yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak. Denizin güneş ile inanılmaz dansına davetlisiniz. Bu anınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinalarınızı almayı unutmayın yoksa pişman olursunuz ..!

AT SAFARİ

Ölüdeniz’in ve Kayaköy’ün  güzelliğini bir de at üzerinden kovboy gözüyle keşfetmek için sizi at turuna davet ediyoruz. Sabah ve öğleden  sonra olmak üzere 2-3 saat süren  2 ayrı parkurdan birini tercih dünyaca ünlü Ölüdeniz’in güzelliğini tepeden izlemek için ormanlık ve patika yollardan tepeye çıkıyoruz veya eski patika kaya yolundan Rumların terk ettiği Kayaköy’e ulaşıyoruz. Her iki turumuzda da vereceğimiz molalarla Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını ve yamaç paraşütlerini izleyebilir ya da tarihi Rum evlerini, kiliselerini ziyaret edebilirsiniz. Önceden hiçbir deneyim ve eğitim gerektirmeyen bu turumuza herkesin katılmasını tavsiye ederiz.

TÜPLÜ DALIŞ

Su altı dalışı ve keşfedilmemiş zenginliği ile FETHİYE ve çevresi sizleri bekliyor.Denizin berraklığı ve temizliği sizleri büyülerken dalış hocalarımız eşliğinde değişik zaman ve periyotlar halinde su altı dünyasıyla tanışma fırsatı yakalamış olacaksınız…

SAKLI KENT

Muğlanın Fethiye ilçesinde, körfezin doğusundaki Saklıkent Kanyonu, EşenÇayı vadisinin kuzey-güney yönünde Akdenize kadar uzanan bir çöküntüalanıdır. Kanyonun doğusunda Eşen Çayı ile aynı yönde uzanan 3024 m.yüksekliğinde Akdağ bulunmaktadır. Bu dağın batı etekleri kırıkhatlarla (fay) kesilmiştir. Bu büyük kırıklar 2000 m. üzerindekalınlığı olan Akdağ kireç taşlarını parçalayarak Saklıkent Kanyonunumeydana getirmiştir. Bu kütleler Kayadibi Köyü yakınlarında yaklaşık400-500 m. yükseklikte ve kilometrelerce uzunlukta dik bir duvargörünümünde uzanmaktadır. Kanyonun içerisinde Eşen Çayının kollarındanKaraçay akmaktadır.

Karaçay kanyonunu 1988 yılında ilk bulan ve isimlendiren Kayadibi Köyünde yaşayan bir kişidir.

Muğlaile Antalya illeri arasındaki doğal sınırı oluşturan Saklıkent kanyonu Fethiyeye 50 km. uzaklıktadır. Günümüzde turizme açılmış olup, yurtiçi ve yurt dışında kısa sürede ün yapmıştır. Kanyona sol yamaçtakikayalara açılan deliklere bağlanmış tahta bir iskeleden yürünerekgirilmektedir. Yaklaşık 100 m. uzunluğundaki iskelenin bitiminde büyükgürültü ile akan suyun soğuk esintisi ile karşılaşılmaktadır. Bu bölümkanyonun 50-60 m. genişliğinde en geniş bölümüdür. Düzlüğün arkasında ise yamaçlardan küçük çağlayanlarhalinde sular akmaktadır.. Eşine çok az rastlanan güzellikte bir cennetimizdir.Türkiye`nin en büyük kanyonu olma özelliginitasiyanSaklikent Dar ve uzunlugu 18 km civarindadir. Gökyüzünü örtercesine yükselen kayalar arasinda koca bir nehir dogar. saniyeleriçersinde kayalar içersindenfiskiran sular Karaçay adi verilen bir nehri doğururPaspatur

Fethiye Marina ile Çarşı Caddesi arasında kalması sebebiyle kolay bir ulaşım yoluna sahiptir. Beş sokaktan oluşan Paspatur Çarşısı’nda ağırlıklı olarak halı, deri ve kuyumcu mağazaları bulunmakta. Aynı zamanda barlara ve hediyelik eşya dükkanlarına da ev sahipliği yapar. Tabii bu dükkanların yanı sıra banka şubelerini de çarşı boyunca görmek mümkün.

Paspatur Çarşısı’na ilk girildiğinde en dikkat çeken detay tabii ki ahşap cumbalı otantik evler oluyor.

Çarşının isminin küçük bir efsanesi var. Çarşı, içerisindeki Paspatur suyundan adını almış ve Fethiye’ye gelip de bu sudan bir kez içenler Fethiye’ye en az bir kere daha gelirmiş ya da bu güzel tatil beldesinden hiç ayrılamazmış.
Fethiye’nin en görülesi noktalarından biri olan Paspatur Çarşısı sizin de gezi listenizde mutlaka yer almalıdır.